Sipadan (LT/ENG)

Vakar buvo paskutinė mūsų kelionės nardymo diena. Pasilikome desertui Sipadano salą su rykliais, barakudomis ir begale vėžlių. Per 3 savaites ten lankėmės 4 dienas, tad pagrindines nardymo vietas jau gerai pažįstame. Sipadanas ir sužavėjo, ir nuvylė. Kodėl sužavėjo, pamatysite nuotraukose. O nuvylė, nes taip ir nepamatėme kūjagalvių ryklių, dėl kurių čia visi svaigsta. Ir vandens skaidrumas žavėjo tik vieną kartą, kai matėsi daugiau nei 40 metrų. O paskutinę dieną, Audronės 200 nėrimo metu, buvome nublokšti toli į žydrą jūrą, tad pusę valandos kovojome su srovėmis, kurios ne tik stūmė atgal, bet ir aukštyn ar gilyn, galėdami orientuotis tik pagal kompasą, burbuliukų kilimo kryptį ir beviltiškus nardymo kompiuterio pypsėjimus apie per greitai besikeičiantį gylį – štai čia ir pajutome mūsų lankytų kursų tikrąją vertę. Na, ir negana to, paskutiniojo nėrimo metu Egidijų užpuolė Titaninis trigeris (čia tokia rifų žuvis su pudelio intelektu) – tad teko su juo gerokai pasispardyti.  Vienaip ar kitaip, šiandien džioviname ir išardome nardymo įrangą, bei ruošiamės skrydžiui į Bankoką. Bet sugrįžti čia tikrai norėsis.

———————-

Last diving day of our long trip was scheduled at Sipadan. Kind of dessert for us, with number of sharks, turtles and tremendous shoals of jack fish and chevron barracudas. It was our fourth visit to this island, where visibility can reach for more than 40 meters, but we were not lucky to see shoal of hammerheads. And the last diving day was very adventurous. On one dive (that was Audrone’s 200th, so she expects some congratulations 🙂 ) current swept us to the deep blue and we were fining for half an hour navigating only with compass and dive computer. On our last dive Egis was attacked by insane Titan Trigger fish and the fight lasted for a couple of minutes (some  -names to be omitted – were enjoying the fight, taking videos and betting 🙂 )

Anyway, please enjoy some pictures from divers’ Mecca  while we are packing our gear. And we definitely want to come back!

Vaizdas iš povandeninės olos / Turtle cave inside-out view

650 metrų skardis prie pat paplūdimio / Ridge of 650 meters drop off

Tunas 2m / 2 m tuna

Įrašas paskelbtas temoje Diving, Malaizija / Malaisia, Sipadan /Borneo ir pažymėtas , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

2 komentarai

  1. Ilona sakė:

    Ach, koks fantastiskas tas povandeninis pasaulis! O vezlys stebisi-kas cia ji fotografuoja?

  2. zilvinas sakė:

    ateina laikas, kai reikia gryzti namo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s