Anilao Muck Diving (LT/ENG)

Iš Sabango (Puerto Galera) persikėlėme atgal į Luzono salą ir jeepney (džipo ir mikroautobuso hibridas) bei triračiu motoroleriu atbarškėjome į Anilao (keista, kad triratukas nesulūžo nuo mūsų 50kg bagažo).Anilao, kaip ir Sabangas yra Filipinų geriausių nardymo vietų dešimtuke. Nors ir netoli vienas nuo kito, abu kurortai ir jų nardymo vietos skiriasi kaip diena ir naktis. Visų pirma, Anilao nardymo centrai nėra taip tankiai išdėstyti, kaip Sabange, čia nėra JOKIO naktinio gyvenimo, tačiau galima klausytis kažkur dainuojamos, tiksliau – bliaunamos, karaoke. Tad realiai neturi pasirinkimo net kur maitintis – tik savo nardymo kurorte, juolab ir nardymo pakete maitinimas įtrauktas. Ir dar, visi Anilao kurortai tušti – visiška priešingybė nuo Sabango – tad 4 dienas leidome japonų valdomame kurorte, kuriame be mūsų ilsėjosi (nenardė) viena japonų šeima, tad kurorto darbuotojų skaičius ženkliai viršijo svečių skaičių. Ir maistelis buvo tik japoniškas, kas nėra blogai lyginant su filipiniečių virtuve.

Per 3 nardymo dienas nepersistengdami nėrėme 8 kartus 6 skirtingose (labai skirtingose) vietose ir jau pačią pirmą dieną du nėrimai atėmė žadą. 15 minučių kratėmės per bangas greitaeigiu kateriuku iki Secret Bay nardymo vietos.

Per 2 valandas pripleškinome virš 170 nuotraukų, kai kurių gyvių net ir pavadinimų nežinome 🙂

Daugiausiai laiko praleidome stebėdami  (ir persekiodami) aštuonkojus, tad žemiau, tiesiog fotoreportažas.

p.s.1

Tiems, kurie nenardo – muck diving (paraidžiui “mėšlinas nardymas“) visai nereiškia taškymosi srutose 🙂 Tai vieta, kur upės suneša maistingas nuosėdas į jūrą, kur koralai yra greičiau išimtis, o ne būtinybė, kur smėlis būna juodas arba padengtas dumbliais. Ir kur gyvena pačios keisčiausios būtybės…

p.s.2

Kam įdomu:  “mimic octopus“ pasižymi tuo, kad apsimeta kitais jūros gyviais, pavyzdžiui jūros gyvate ir taip saugosi nuo priešų. Ir iš vis – daug jūros gyvių mėgsta kuo nors apsimesti, kaip pavyzdžiui, Ghost pipe fish apsimeta koralais:)

——————————————————————————————————————————————–

After boat transfer from Sabang,  we had to travel with tricycle and jeepney and  then tricycle again. I am still wondering how roaring and yowling tricycle managed to climb a steep hill with two passengers and our 50 kilo luggage. Anyway, we have got from Sabang (Puerto Galera) to Anilao .

Both, Anilao and Sabang, are among top 10 diving destinations in Philippines. While Anilao is relatively close to Sabang, diving is somewhat different here. First of all, Anilao resorts are empty (only one Japanese family was staying at our resort , and resort’s staff number greatly exceeded number of guests 🙂 ), night life is absent here (but you can clearly hear someone singing karaoke across the bay :)), as well as choices where to fill stomach are limited to dive resort only. Thus, we had to stick to full board dive package. Thereafter we were pleasantly surprised, that resort is dedicated to Japanese customers and 3 times a day we were served with Japanese  cuisine dishes.

As about diving sites – despite relative proximity to Sabang, diving is very different here. Marine life is abundant and variety is greater at Anilao, however diving services (and prices) are better at Sabang.

First two dives were at muck dive site called Secret Bay. During 2 hours we made over 170 pictures of various creatures, some of them we were not able to identify 🙂 Most of the time we spent chasing mimic and common octopuses, and taking pictures of weird and beautiful creatures. Enjoy and comment…

Shrimp / Krevete

Shrimp / Krevete

Cuttlefish / Sepija

Shrimp / Krevete

Nudibranch / Sliuzas 🙂

Another Nudibranch / Kitas šliužas 🙂

Another nudibranch / kitas šliužas

Scorpio fish ready for a party / Pasipuošusi skorpionžuvė

Shrimps on coral / Krevetės koraluose

Who am I? 🙂 / Kas aš toks? 🙂

Fish in Muck / Žuvis dumble

Sole fish / Jūros liežuvis

Yellow sea horse / Geltonasis jūros arkliukas

Very curious sea snake / Labai smalsi jūros gyvačiukė

Another ghost pipe fish / Dar viena žuvis apsimetėlė

Madonna’s Bra / Madonos liemenėlė

Mimic Octopus / Apsimetėlis aštunkojis

Same octopus / tas pats aštunkojis

Stone fish (?) / Akmenžuvė (?)

Seaworm / Kirmėlaitė

Sea horse / Jūros arkliukas

Common Octopus / Paprastasis aštunkojis

Blue eyed scorpionfish 🙂 / Mėlynakė skorpionžuvė 🙂

Įrašas paskelbtas temoje Anilao / Philippines, Filipinai / Philippines. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

3 komentarai

 1. Lolita sakė:

  Jums labai pasisekė, kad per kelias dienas pamatėte Mimic Octopus. Kažkada žiūrėjau laidą, kaip vienas mokslininkas ilgai ilgai jo ieškojo, kol rado.

  Nuostabiai leidžiat laiką, smagu skaityti ir žiūrėti. Linkėjimai!

 2. Ilona sakė:

  Oi, kaip gražu! Tikrai, pamatyti ir atpažinti sunku. Į nuotrauką galima žiūrėti kiek nori ilgai, o neaišku kur tos krevetės prasideda ir kur baigiasi.

  Likusieji Vilniuje slidinėja, o po slidinėjimo pliuškenasi, plaukioja ir kaitinasi Vichy vandens parke.

  Geriausi linkėjimai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s